logo liptov houses
00

Aquaparky na Liptove

Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia je najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. Je vzdialený len 2 km od Liptovského Mikuláša ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov. Na návštevníkov Aquaparku Tatralandia čaká 14 bazénov - z toho 9 celoročných so zdraviu prospešnou termálnou vodou (3 kryté), s teplotou vody 24-39 °C, s množstvom vodných atrakcií: plavecké dráhy, vodná lezecká stena, vodné postele, masážne sedenia, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný volejbal a basketbal. Skvelú zábavu Vám zaručí aj 30 tobogánových dráh a vodných šmýkačiek. K dispozícii je množstvo športovísk, adrenalínových atrakcií a samozrejme nezabúda sa ani na najmenších. Súčasťou areálu aquaparku je Tropical Paradise, kúsok karibského tropického raja s priemernou teplotou 30°C a s originálnou tropickou flórou, Ostrov pirátov z Karibiku, jedinečný tropický komplex s bazénmi a výhľadom na Tatry, Wellness paradise, Keltský saunový svet, komplex 17 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr.

Aquapark Tatralandia Liptovský Miluláš

Vodný park Bešeňová

Vodný park Bešeňová vznikol pri horúcich prameňoch liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov prostredníctvom vrtu o teplote 60 °C. V areáli ktory je otvorený celoročne sa nachádza 13 vonkajších a 3 vnútorné bazény, 9 tobogánov, vitálny svet a aj relax centrum. Termálna voda pôsobí blahodárne predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy, dýchacie ústrojenstvo a má priaznivé kozmetické účinky. Celkový priaznivý vplyv na organizmus sa prejavuje hlavne po opakovaných návštevách. Vodný park Bešeňová ponúka po celý rok okrem kúpania aj rôzne druhy masáží a wellness služieb, príjemné posedenie v reštauráciách a baroch priamo pri bazénoch.

vodný termálny park Bešeňová

Liptovská Mara

Liptovská Mara je umelá vodná nádrž s vodnou elektrárňou v strednom Liptove pomenovaná podľa zaniknutej obce ktorú v roku 1975 zaplavili. V lete je to centrum turistického ruchu na Liptove. Najlepšiu pláž na kúpanie nájdete v Autocampingu Liptovský Trnovec. Môžete tu využiť ponuku člnkovania, vodných byciklov, vodných skútrov, windsurfingu, jachtingu alebo plážového volejbalu. Z pláže tiež štartuje niekoľko lodí na okružnú plavbu po Liptovskej Mare. K tomu samozrejme stravovanie vo viacerých bufetoch a tiež aj veľa atrakcií pre najmenších.

vodná nádrž liptovská mara liptov

Aqua-Vital Lúčky

Aqua-Vital park je súčasťou areálu kúpelov Lúčky. Tieto kúpele nájdete za obcou s rovnakým názvom - Lúčky. Aqua-Vital park je otvorený celoročne. Návštevníkom je v ňom k dispozícii vonkajší bazén s teplotou 28°C - 33°C s rozličnými atrakciami ako vodná lavica so vzduchovou masážou, vodopád, chrliče, protiprúd, hojdací záliv, podhladinového osvetlenie, vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou teplou 36°C - 38°C, vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou vody 32°C a 35°C, vitálny svet kde na návštevníkov čaká fínska sauna, mentolová sauna a rímsky parný kúpeľ, kde sa využívajú účinky prírodných silíc, kneippov kúpeľ na nohy, masážne turbosprchy, ľadové vedro a tepidárium. Výhodou Aqua-Vital parku je podstatne nižšia cena oproti väčším aquaparkom. Ako bonus si môžete po ceste do Aqua-Vital parku pozrieť nádherný vodopád priamo v obci Lúčky.

Aqua-Vital vodný park Lúčky

Termálne kúpalisko
Liptovský Ján

Termalne kúpalisko - Termal Raj sa nachádza na konci obci Liptovský Ján na travertínových návršiach s termálnými a minerálnymi prameňmi. Pôvodné kúpele vznikli už v 19 storočí. Termálna voda v bazénoch je mineralizovaná, hydrouhličitanovo-síranová, silne uhličitá, vápenato-horečnatá, hypotonická a má teplotu 29°C. Je charakteristická svojím sírovodíkovým zápachom. Je vhodná na liečenie porúch látkovej výmeny, žalúdočných a črevných chorôb, ochorení žlčníka a pečene, problémov s krvným tlakom, alergických ochorení. V areáli kúpaliska nájdete veľký plavecký bazén, kľudový sedací bazén a pre najmenších detský bazén. Samozrejmosťou je aj ihrisko pre plážový volejbal a rôzne druhy občerstvenia.

atrakcie liptov nizke tatry
LyžovanieJaskyňeTuristikaAtrakcie
Štýlové ubytovanie na Liptove
Ubytovanie Rys Apartmán House Liptov
Rys Apartmány
Ubytovanie Rys House Liptov
Rys House
Ubytovanie Narnia Relax House Liptov
Narnia House
Shares:

LiptovHouses Ubytovanie na Liptove

Top