logo liptov houses
00

Lyžovanie na Liptove

Jasná Demänovská dolina

Jasná - Chopok je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku s výbornými podmienkami pre zimné športy a ponúka nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Ponúka 50 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi ale aj pre pokročilých lyžiarov a snowboardistov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. V jasnej premáva až 27 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 31 000 osôb za hodinu. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom DCsnow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na osvetlenej zjazdovke v lokalite Biela Púť.

lyžiarske stredisko Jasná Demänovsá dolina

Ski Park Malinô Brdo

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo (545 - 1209 m n.m.) sa nachádza v regióne dolného Liptova, na úbočiach Veľkej Fatry. Je prímestským centrom mesta Ružomberok, od ktorého je vzdialené 2 km. Malinô Brdo ponúka lyžovačku na 12 km svahov rôznej náročnosti, pričom maximálna zjazdnosť je jedna z najdlhších na Slovensku - až 3,9 km. Stredisko má vybudovaný systém technického zasnežovania, ktorý pokrýva cca 50% tratí. Prepravná kapacita dosahuje 7600 osôb za hodinu, pričom prepravu zabezepčuje okrem kabínovej lanovky, 4-sedačka a 7 vlekov. Okolie rezortu vyhľadávajú aj priaznivci bežeckého lyžovania a skialpinizmu.

lyziarsky areál Ski Park Malinô Brdo

Opalisko Závažná Poruba

Ski centrum Opalisko nájdete za obcou Závažná poruba pri Liptovskom Mikuláši. Jeho zjazdovky sú situované na upätí vrchu Poludnica (1548 m n.m.), kde si prídu na svoje zdatní lyžiari ale aj menej skúsení a deti. K dispozícii máte päť zjazdoviek, štyri vleky a jednu sedačkovú lanovku, ktoré môžete využivať nielen cez deň, ale aj počas večerného lyžovania. Kapacita vlekov a lanovky zabezpečuje dostatočný komfort bez dlhšieho čakania v radoch. Jeho výhodou je najmä veľmi prijateľná cena a tiež to, že je v prevádzke aj za veternejšieho počasia.

Opalisko Závažná Poruba lyžovanie

FUN PARK Žiarce

FUN PARK Žiarce sú lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza v blízkosti liptovskej obce Pavčina Lehota na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej Doliny. Jeho nadmorská výška je 760 m n. m. až 907 m n. m. Severná orien­tácia svahov a umelé zasne­žo­vanie zabez­pečuje dostatok snehu až do neskorej jari. Areál sa teší veľkej obľube hlavne medzi rodinami s deťmi. Pre najmenších lyžiarov je k dispo­zícii lyžiarska škola a škôlka, ale aj poži­čovňa lyžiar­skeho výstroja. Rodičia ocenia predov­šetkým priaznivé ceny rodinných lyžiar­skych lístkov.

FUN PARK Žiarce Pavčina Lehota

Ski Centrum Ziar-Dolinky

Lyžiarske stredisko Žiar Dolinky leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry, 10 km od Liptovského Mikuláša, v závere obce Žiar. Stredisko je vhodné pre začiatočníkov, ale aj stredne náročných lyžiarov. V areáli sú v prevádzke a každodenne upravované 2 lyžiarske vleky s dvoma zjazdovkami, z ktorých jedna je mechanicky zasnežovaná. Dĺžka zjazdoviek je 0,65 km. Zjazdovka areálu má vybudované aj večerné osvetlenie, takže v areáli sa hojne využíva večerné lyžovanie. V areáli možte nájsť aj lyžiarsku školu.

ski centrum Ziar dolinky liptov
AquaparkyJaskyňeTuristikaAtrakcie
Štýlové ubytovanie na Liptove
Ubytovanie Rys Apartmán House Liptov
Rys Apartmány
Ubytovanie Rys House Liptov
Rys House
Ubytovanie Narnia Relax House Liptov
Narnia House
Shares:

LiptovHouses Ubytovanie na Liptove

Top